Početna stranicaRegistracijaLogin

Share | 

Cibona

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17
Autor/icaPoruka
petronije
Rookie
Rookie

PostajNaslov: Re: Cibona    uto ruj 28, 2010 11:30 pm

mazohist je napisao/la:
petronije je napisao/la:
Nakić i Knego su bili tihi blagoslov politici koja je Cibonu dovela pred svršen čin!Tamo sve ove godine uopće nije bilo opozicije,
a oni su kao igračke legende kluba trebali biti upravo to!
Promatrati propast institucije koja je i njih stvorilai šutjeti?Povratak Novosela je konačno dobar potez!
Normalno ako je to onaj stari Mirko!
A kaj je Mirkec sve te godine delal u loži Cibone ? Dizal bune i spašaval klub ? Daj molim te jednako je kriv kao i ta dvojica mulaca ak ne i puno više. Ovi su jadni totalno nesposobni za vodit pesa u šetnju ,a kamoli upravljat klubom. Embarassed

Klub je propao,a on nije sudjelovao u tome!T o je činjenica,kao i njegove zasluge za stvaranje europskog kluba!
Da je on odlučivao imali bi sve ove godine dobar omladinski pogon!
Barem toliko znamo iz vremena njegove uprave!!
Zbog toga mislim da nije njegova krivnjka,nego ljudi koji nemaju puno veze sa ovim sportom!
[Vrh] Go down
offense
Rookie
Rookie

PostajNaslov: Re: Cibona    uto ruj 28, 2010 11:38 pm

sven je napisao/la:
Faul u napadu je napisao/la:
Nikada nisam bio navijač Cibone...doduše niti jednog drugogkluba....ali volio bi da se oporave...ali na zdravim osnovama...a ne da opet nakon nekoliko godina nastane dubioza kakvaje zadnjih godina u tom klubu....prvenstvena mi je želja da se košarkau Zagrebu digne na višu razinu...tu mislim da postane prvi-drugi sportu gradu....trenutno je četvrti....s jakom (jačom) Cibonom to će bitipuno lakše...

Uvijek sam bio navijač cibone i nijednog drugog kluba i isto bi htio da se oporave na zdravim osnovama... Nužno je okretanje mladim i domaćim igračima, umjesto preplaćenim strancima i hrvatskim igračima pred kraj karijere, osim ako nije iz sentimentalnih razloga (tu ne spada prka koji je dobio 550000 za jednu sezonu). Ne mora nužno sve igrače izbaciti omladinski pogon. On mora imati izbaciti jednog do dvoje, maksimum troje (mislim da nijedan klub u jednoj sezoni ne može više) igrača po sezoni, a ostali se moraju regrutirati iz ostalih rasadnika (Rijeka, Šibenik, Dubrovnik, Hercegovina). Uz to, svaki klub koji želi nekaj napravit na euro razini, mora imati jednog do 2 stranca (amera) i toliko bi ih cibona imala i to na eventualno kritičnim pozicijama, s tim da bi uz njih mladi mogli učit i napredovat i da bi oni ekipu činili boljom...

Mirko Novosel po treći put se vraća u klub

"Prvi put vratio sam se '67. godine, kada je momčad ostala bez trenera. Osvojili smo Kup Jugoslavije. Drugi kritični trenutak dogodio se '76., kada smo započeli s projektom Cibona, a danas je opet vrijeme da pomognem. Vraćam se sto posto unutra i povući ću sve svoje veze u svijetu da pomognem. Imamo talentiranu momčad. Mi nemožemo Childressa platiti pet milijuna nečega, ali znamo kako se stvaraju igrači. S ovakvom ekipom, riješimo li aktualne poteškoće, možemo za par godina biti na vrhu Europe", poručio je Novosel koji će u klubu volonterski obavljati funkciju specijalnog savjetnika za sportski razvoj.

E mirko, mirko, vratio si se ti i treći put 90-te kad si trebao u ćuzi ležat... A ovo o vrhu Europe je tvoj dokaz staračke demencije...

poznato je da cibona nikada nije imala neku posebno kvalitetni juniorski pogon i čak mislim da problem cibone nije u strancima budući da su zadnjih par godina stvarno pogađali sa njima. problem je u tkz. osrednjim igračima koji imaju isto takve ugovore, nisu baš niti premladi a ne mogu konkurirati iole jačim klubovima, dakle po meni problem je u sportskoj politici na temelju koje se uzimaju i forsiraju igrači poput svojedobno kusa, andrića, vukušića, bagarića, trohe, štimca, krasića, sada lalića, pašalića....
[Vrh] Go down
mazohist
Rookie
Rookie

PostajNaslov: Re: Cibona    uto ruj 28, 2010 11:45 pm

petronije je napisao/la:
mazohist je napisao/la:
petronije je napisao/la:
Nakić i Knego su bili tihi blagoslov politici koja je Cibonu dovela pred svršen čin!Tamo sve ove godine uopće nije bilo opozicije,
a oni su kao igračke legende kluba trebali biti upravo to!
Promatrati propast institucije koja je i njih stvorilai šutjeti?Povratak Novosela je konačno dobar potez!
Normalno ako je to onaj stari Mirko!
A kaj je Mirkec sve te godine delal u loži Cibone ? Dizal bune i spašaval klub ? Daj molim te jednako je kriv kao i ta dvojica mulaca ak ne i puno više. Ovi su jadni totalno nesposobni za vodit pesa u šetnju ,a kamoli upravljat klubom. Embarassed

Klub je propao,a on nije sudjelovao u tome!T o je činjenica,kao i njegove zasluge za stvaranje europskog kluba!
Da je on odlučivao imali bi sve ove godine dobar omladinski pogon!
Barem toliko znamo iz vremena njegove uprave!!
Zbog toga mislim da nije njegova krivnjka,nego ljudi koji nemaju puno veze sa ovim sportom!
Ja imam malo drukčije gledište na njegovu ulogu ali nije bitno iskreno nadam se da si ti u pravu i da bu uspjel pomoć spasit klub. Naravno ja bi se prodal i crnom vragu sam da se Cibona spasi. Embarassed
[Vrh] Go down
igi-zgb
Rookie
Rookie

PostajNaslov: Re: Cibona    sri ruj 29, 2010 12:36 am

offense je napisao/la:
sven je napisao/la:
Faul u napadu je napisao/la:
Nikada nisam bio navijač Cibone...doduše niti jednog drugogkluba....ali volio bi da se oporave...ali na zdravim osnovama...a ne da opet nakon nekoliko godina nastane dubioza kakvaje zadnjih godina u tom klubu....prvenstvena mi je želja da se košarkau Zagrebu digne na višu razinu...tu mislim da postane prvi-drugi sportu gradu....trenutno je četvrti....s jakom (jačom) Cibonom to će bitipuno lakše...

Uvijek sam bio navijač cibone i nijednog drugog kluba i isto bi htio da se oporave na zdravim osnovama... Nužno je okretanje mladim i domaćim igračima, umjesto preplaćenim strancima i hrvatskim igračima pred kraj karijere, osim ako nije iz sentimentalnih razloga (tu ne spada prka koji je dobio 550000 za jednu sezonu). Ne mora nužno sve igrače izbaciti omladinski pogon. On mora imati izbaciti jednog do dvoje, maksimum troje (mislim da nijedan klub u jednoj sezoni ne može više) igrača po sezoni, a ostali se moraju regrutirati iz ostalih rasadnika (Rijeka, Šibenik, Dubrovnik, Hercegovina). Uz to, svaki klub koji želi nekaj napravit na euro razini, mora imati jednog do 2 stranca (amera) i toliko bi ih cibona imala i to na eventualno kritičnim pozicijama, s tim da bi uz njih mladi mogli učit i napredovat i da bi oni ekipu činili boljom...

Mirko Novosel po treći put se vraća u klub

"Prvi put vratio sam se '67. godine, kada je momčad ostala bez trenera. Osvojili smo Kup Jugoslavije. Drugi kritični trenutak dogodio se '76., kada smo započeli s projektom Cibona, a danas je opet vrijeme da pomognem. Vraćam se sto posto unutra i povući ću sve svoje veze u svijetu da pomognem. Imamo talentiranu momčad. Mi nemožemo Childressa platiti pet milijuna nečega, ali znamo kako se stvaraju igrači. S ovakvom ekipom, riješimo li aktualne poteškoće, možemo za par godina biti na vrhu Europe", poručio je Novosel koji će u klubu volonterski obavljati funkciju specijalnog savjetnika za sportski razvoj.

E mirko, mirko, vratio si se ti i treći put 90-te kad si trebao u ćuzi ležat... A ovo o vrhu Europe je tvoj dokaz staračke demencije...

poznato je da cibona nikada nije imala neku posebno kvalitetni juniorski pogon i čak mislim da problem cibone nije u strancima budući da su zadnjih par godina stvarno pogađali sa njima. problem je u tkz. osrednjim igračima koji imaju isto takve ugovore, nisu baš niti premladi a ne mogu konkurirati iole jačim klubovima, dakle po meni problem je u sportskoj politici na temelju koje se uzimaju i forsiraju igrači poput svojedobno kusa, andrića, vukušića, bagarića, trohe, štimca, krasića, sada lalića, pašalića....
cibona je u određenim razdobljima imala najbolji pogon u državi,a to su zadnje 3 godine bivše jugoslavije,te sredina devedesetih koja je kulminirala projektom dona.
također,oko godišta 84-85 se dobro radilo kada su dovedeni andrić,markota i žorić,a imalo se i kralja,trepalovca...
zadnji dobar projekt su bili godišta 1989-1990 i tada se radilo najbolje.čak su butorac i stojković morali u cedevitu jer nije bilo mjesta.
govorim o juniorskom pogonu jer ga spominješ,a on je kombinacija selekcije iz kadeta i dovođenja pravih potencijala od 16 godina iz manjih sredina.

e sad,problem je bio prije kadestki uzrast te mlađi,jer u njima se nije dobro radilo ta se od velike baze koju je cibona imala pronađu i školuju dobri igrači koje bi kadnije kroz dobar juniorski pogon možda i moglo pretvoiriti u seniore.a ovo za veliku bazu ne pričam bzvz. jer sam i sam igrao 90tih za te kategorije kad sam počinjao sa treninzima i tad je za sve postojala samo cibona,te manje zrinjevac i dubrava.nikakve cedevite,fenixi i slično nisu postojale,a za kk zagreb je igrala samo škvadra iz novog zagreba.to se nije tada iskoristilo,a danas je obrnuto.klinici ju izbjegavajju....

[Vrh] Go down
znatizelja
Rookie
Rookie

PostajNaslov: Re: Cibona    sri ruj 29, 2010 12:41 am

Ne znam samo kako iz široke baze Vučića nisu uspjevali izbaciti materijal za kadetsku ekipu...
[Vrh] Go down
igi-zgb
Rookie
Rookie

PostajNaslov: Re: Cibona    sri ruj 29, 2010 12:47 am

znatizelja je napisao/la:
Ne znam samo kako iz široke baze Vučića nisu uspjevali izbaciti materijal za kadetsku ekipu...
otprilke sam o tome pričao,cibona je brat bratu u vučićima imala tridesetak osnovnih škola sigurno.zrinjevac je imao 100% 10 škola jer sam tamo igrao pa znam.bilo nas je 20 na početku,dvojica poslanih iz svake osnovne.a kk zagreb je pokrivao samo novozagrebačke kvartove,dubrava dubravu.dakle,cibona je imala "cijeli grad" za sebe praktički,i oko 1500 klinaca.kako je moguće da nisu bili u stanju napaviti selekciju za kadete,nije mi jasno.i tu nastaje problem o kojem sam u upisu ranije pričao...problem kadetskom staža.juniorski je uvijek dobro radio dobar dio perioda do 2003. i kratkog intervala sa grdovićem.

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Cibona    Today at 6:04 pm

[Vrh] Go down

Cibona
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 17 / 17.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17